Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Záhadné zmizení pilotky Amelie Earhart

V roce 1937 zmizela bez stopy slavná americká pilotka Amelia Earhart, když se pokoušela oletět svět. Její záhada dodnes fascinuje veřejnost a inspiruje nesčetné teorie o tom, co se stalo.

Amelia Earhart se narodila v roce 1897 v Kansasu a již od ranného dětství projevovala silnou touhu po dobrodružství a nezávislosti. První letadlo spatřila ve věku deseti let a od té doby byla posedlá letectvím. V roce 1928 se stala první ženou, která přeletěla Atlantik jako člen posádky, a o čtyři roky později se stala první ženou, která tento let uskutečnila sama.

V červenci 1937 se Earhart pokusila o svůj nejambicióznější let dosud – cestu kolem světa. Společně s navigátorem Fredem Noonanem vzlétli z Miami na Floridě, s plánem letět na východ kolem rovníku. Ale když se pokoušela o přistání na Howlandově ostrově v Tichém oceánu, kontaktovala pobřežní stráž, že její palubní navigační systémy selhaly a že se nemůže orientovat. To bylo naposledy, kdy byla slyšena.

Od té doby se objevilo několik teorií, které se snaží vysvětlit, co se stalo. Jedna z nich tvrdí, že Earhart a Noonan ztroskotali a zemřeli na moři. Jiná teorie tvrdí, že přistáli na jiném ostrově a žili tam několik let jako trosečníci. Další teorie naznačuje, že byli zajati japonskými silami během druhé světové války.

Nicméně žádná z těchto teorií nebyla definitivně prokázána. Některé expedice se dokonce pokusily o nalezení vraku letadla Earhart na mořském dně v Tichém oceánu, ale bez úspěchu.

Na přelomu tisíciletí byl objeven na ostrově Nikumaroro kus hliníkového plechu, který podle některých názorů mohl pocházet z Earhartina letadla, ale tato teorie nebyla široce přijata.

Záhadné zmizení Amelie Earhart zůstává jedním z největších nerozluštěných tajemství letectví. Její statečnost a odvaha však zůstávají inspirací pro mnohé budoucí generace letců a dobrodruhů. Bez ohledu na její osud, zůstává její odkaz silný: ženy mohou dosáhnout stejných výšin jako muži, pokud mají odvahu snít velké sny.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Thorovo kladivo: Symbol síly, ochrany a nevyčerpatelné životní energie přírody

Thorovo kladivo, nejvýznamnější nordický symbol, ochrání vás před útoky a poskytne mocnou podporu. Zjistěte více o jeho původu a symbolice.

Nikola Tesla: Tajemný vizionář, jehož práce změnila svět

Nikola Tesla - geniální vynálezce elektromagnetismu, tvůrce střídavého proudu a bezdrátové telegrafie. Jeho práce změnila svět a jeho vizionářské myšlenky inspirovaly generace.

Jeden prsten vládne všem…” – Hrnek s Prstenem moci pro fanoušky Pána prstenů

Síla a moc Pána prstenů v jednom hrnku! Kávový hrnek s Prstenem moci a nápisem v sindarštině je skvělým dárkem pro fanoušky fantasy trilogie. Načerpejte inspiraci každé ráno.

Země zasažena: Příběh Tunguzského meteoritu a jeho kosmického ohrožení

Exploze Tunguzského meteoritu v roce 1908: nezapomenutelná připomínka kosmické síly a výzvy ochrany naší planety před vesmírnými hrozbami. 🌌💥