Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Relikvie smrti: tajemný příběh z Harryho Pottera

Relikvie smrti jsou tři magické předměty z fiktivního světa Harryho Pottera, které se objevují v poslední knize série a jsou označovány jako nejmocnější magické předměty vůbec. Tyto předměty získali tři bratři od Smrti, podle prastarého kouzelnického příběhu nazvaného “O třech bratrech”.

Každá z relikvií smrti představuje jinou formu moci. První z nich je Kámen zmrtvýchvstání, který umožňuje jeho nositeli zavolat zpět mrtvé osoby. Druhá je Neviditelný plášť, který dokáže svého nositele skrýt a učinit jej neviditelným. Třetí a nejnebezpečnější z relikvií je Bezová hůl, nejmocnější hůlka všech dob, která dokáže vykonat jakékoliv kouzlo.

V průběhu děje se postavy snaží najít a získat všechny tři relikvie smrti, aby získali jejich moc. Právě zde vstupuje do děje postava Gellerta Grindelwalda – jednoho z nejnebezpečnějších černokněžníků, který se svého času snažil relikvie nalézt a použít je k ovládnutí světa.

Zboží na s tématikou Relikvie smrti můžete zakoupit zde

Symbol relikvií smrti je vyjádřením všech tří předmětů. Tento symbol se stal známým díky používání Grindelwalda, avšak mnozí lidé neznají jeho skutečný původ a mylně jej spojují pouze s touto postavou. Symbol se nachází na zdi v Kruvalu, kde připomíná Grindelwaldovu krutovládu.

Existuje mnoho různých zobrazení symbolu relikvií smrti, avšak správné zobrazení pochází přímo od autorky J.K. Rowlingové. Další zobrazení mohou být založena na nepřesných výkladech popisu z knihy nebo na odchylkách vzniklých při překládání.

Relikvie smrti jsou důležitou součástí světa Harryho Pottera a symbolizují nejvyšší moc a sílu. Jejich příběh a symbol jsou zároveň připomínkou toho, že moc může být nebezpečná, pokud se dostane do špatných rukou.

Doporučujeme: IMAGO.cz

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Brumbálovo tajemství: Odhalení záhad nejvýznamnějšího kouzelníka světa Harryho Pottera

Albus Brumbál, nejvýznamnější kouzelník ze světa Harryho Pottera, je obklopen řadou tajemství. Jaká jsou a jak ovlivnila jeho život i příběh mladého kouzelníka, se dočtete v tomto článku.

Zajímavosti z natáčení filmu Avatar

Film Avatar od režiséra Jamese Camerona znamenal významný milník v oblasti filmového průmyslu díky inovativním technologickým a vizuálním prvkům. Objevte snámi zajímavá fakta a zákulisní příběhy z natáčení tohoto revolučního filmu, který ovlivnil moderní kinematografii.

Blaník: Tajemná hora plná legend a mýtů

Objevte tajemství Bájné hory Blaník: legendy, pověsti a záhady, které obklopují tento výjimečný geografický útvar. Sledujte jeho historii, mystiku a neuvěřitelné příběhy.

Česnek: Přírodní lék a ochránce proti démonickým bytostem

Česnek je znám7 svými léčivými vlastnostmi, ale málokdo ví, že je také tradiční ochranou proti démonickým bytostem. Tato víra je zakořeněná v mnoha kulturách, počínaje antickým Řeckem až po středověkou Evropu.