logo STAR WARS
logo pán prstenů

Články

Relikvie smrti: tajemný příběh z Harryho Pottera

Relikvie smrti jsou tři magické předměty z fiktivního světa Harryho Pottera, které se objevují v poslední knize série a jsou označovány jako nejmocnější magické předměty vůbec. Tyto předměty získali tři bratři od Smrti, podle prastarého kouzelnického příběhu nazvaného “O třech bratrech”.

Každá z relikvií smrti představuje jinou formu moci. První z nich je Kámen zmrtvýchvstání, který umožňuje jeho nositeli zavolat zpět mrtvé osoby. Druhá je Neviditelný plášť, který dokáže svého nositele skrýt a učinit jej neviditelným. Třetí a nejnebezpečnější z relikvií je Bezová hůl, nejmocnější hůlka všech dob, která dokáže vykonat jakékoliv kouzlo.

V průběhu děje se postavy snaží najít a získat všechny tři relikvie smrti, aby získali jejich moc. Právě zde vstupuje do děje postava Gellerta Grindelwalda – jednoho z nejnebezpečnějších černokněžníků, který se svého času snažil relikvie nalézt a použít je k ovládnutí světa.

Zboží na s tématikou Relikvie smrti můžete zakoupit zde

Symbol relikvií smrti je vyjádřením všech tří předmětů. Tento symbol se stal známým díky používání Grindelwalda, avšak mnozí lidé neznají jeho skutečný původ a mylně jej spojují pouze s touto postavou. Symbol se nachází na zdi v Kruvalu, kde připomíná Grindelwaldovu krutovládu.

Existuje mnoho různých zobrazení symbolu relikvií smrti, avšak správné zobrazení pochází přímo od autorky J.K. Rowlingové. Další zobrazení mohou být založena na nepřesných výkladech popisu z knihy nebo na odchylkách vzniklých při překládání.

Relikvie smrti jsou důležitou součástí světa Harryho Pottera a symbolizují nejvyšší moc a sílu. Jejich příběh a symbol jsou zároveň připomínkou toho, že moc může být nebezpečná, pokud se dostane do špatných rukou.

Doporučujeme: IMAGO.cz

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Vyvolávání duchů: Metody, rizika a doporučení pro bezpečnou komunikaci se světem duchů

Článek se zaměřuje na téma vyvolávání duchů a poskytuje informace o různých metodách, rizicích a doporučeních pro ty, kteří se chtějí snažit navázat kontakt se světem duchů. Zároveň upozorňuje na nutnost respektování duchů a dodržování etických zásad.

Spiritistická seance na Orlíku

V lesích nad řekou Vltavou žila v minulosti tlupa loupežníků. Její vůdce měl malého synka a péči o něho svěřil do rukou chůvy. Jednoho...

Kdo je Olgoj Chorchoj

Vypadá jako kus tlustého střeva z dobytka. Někdy nemá hlavu, oči ani nos. Neplazí se, ale krouživým pohybem se sune vpřed. To jsou výrazné...

Na duchy ani farář nestačil

Do chalupy svých rodičů v jihočeském Sepekově se pan Josef nastěhoval na podzim roku 1994. To ovšem ještě nevěděl, co ho v novém obydlí...