Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img
Home Fantasyobchod Zálesáctví Křesadlo s dřevěnou rukojetí 14 cm

Křesadlo s dřevěnou rukojetí 14 cm

SKU: 66334
321 

Křesadlo vyrobené z Ferroceria s bukovou rukojetí dává velké jiskry a vy tak podpálíte troud na 1-2 křesnutí. Délka křesadla: 143 mm (z toho 108 mm křesací plocha), průměr tyčinky: 8 mm. Ferroceriové křesadlo je nástroj, kterým rozděláte oheň pomocí vykřesané jiskry. Princip křesání není nijak složitý. Je založen na tření (křesnutí) škrtadla (ocílky) po tyčince, která vytvoří jiskry, a ty zapálí připravený hořlavý podklad. Pro křesadlo existuje celá řada označení jako firesteel, army křesadlo, survival křesadlo, ale samotný princip rozdělání ohně zůstává neměnný. Většina zkušených cestovatelů má křesadlo stále u sebe a nedá na něj dopustit. Hlavní výhodou je rozdělání ohně bez ohledu na okolní podmínky, nízká hmotnost a malá velikost. Křesadlo se hodí nejen pro nadšence a profesionály, ale i pro začátečníky, kdy s jeho pomocí zapálíte krb, gril nebo ohniště. Křesadlo s rukojetí usnadňuje úchop a neklouže z ruky. Výhody křesadla: survival křesadlo je vyrobené z Ferroceria (slitina Lanthanu, Ceru, Železa a dalších prvků) produkuje jiskry o teplotě až 3000°C vydrží opravdu mnoho křesnutí křesá i po namočení do vody podpálí snadno troud, suchou trávu, březovou kůru, tinder, plynové vařiče a další lze křesat o jakoukoliv ostrou hranu (škrtadlo, hřbet nože, pazourek a v případě, že nemáte nic z toho po ruce, postačí i ostrý kámen)

Křesadlo s dřevěnou rukojetí 14 cm na imago.cz

zakoupíte na IMAGO.cz (dříve Fantasyobchod.cz)

zbožíKřesadlo s dřevěnou rukojetí 14 cm

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Deset nevyřešených záhad ze série Harry Potter, které stále poutají fanoušky

Série knih o Harrym Potterovi od J.K. Rowlingové láká fanoušky po celém světě nejen svými dobrodružstvími, ale také řadou nerozřešených záhad. Představujeme deset otázek, které autorka dosud nevyřešila a které lákají k vysvětlení.

Jak se chovat při setkání s duchy: klid, respekt a otevřená komunikace

Setkání s duchy může být fascinující nebo děsivá zkušenost. V tomto článku najdete doporučení, jak se při takovém setkání chovat, jak navázat komunikaci, a co dělat, pokud se cítíte ohroženi. Klíčové jsou klid, respekt a otevřená komunikace.

Magické okolí Starého Plzence

Okolí města Starý Plzenec patří bezesporu k záhadným místům naší vlasti. Mezi domorodci se vypráví pověst o bájném a loupeživém rytíři, který obýval zdejší...

Jaké by to bylo být profesorem v Bradavické škole kouzel a čar?

Představte si, že jste profesorem v Bradavické škole kouzel a čar. Máte přístup k nespočetnému množství knih a kouzelnických artefaktů, učíte mladé kouzelníky a čarodějky a jste součástí prestižních řad učitelů. Tato role s sebou přináší také výzvy, neboť svět magie je plný nebezpečí. Vaše mise? Vzdělávat, inspirovat a chránit své studenty.