Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Zajímavosti z natáčení filmu Avatar

Film Avatar, režiséra Jamese Camerona, nastartoval novou éru v kinematografii. Byl to jeden z prvních filmů, který se natáčel v plně digitálním formátu a představil divákům zcela nové možnosti 3D zobrazení. Nicméně natáčení tohoto filmu bylo plné náročných výzev a zajímavostí, které stojí za zmínku.

James Cameron chtěl natočit tento film již v roce 1994, ale technologie, kterou potřeboval pro jeho realizaci, nebyla v té době dostupná. Musel tedy počkat 15 let, než se do natáčení mohl pustit. Během té doby rozvíjel svůj koncept a psal scénář.

Pro natáčení filmu byla vytvořena nová technologie, tzv. “volumetrický motion capture” – technika, která umožňovala režisérovi sledovat v reálném čase, jak se digitální postavy pohybují a interagují ve virtuálním prostředí. Cameron tak mohl okamžitě reagovat na to, co viděl na obrazovce, a upravovat scény podle svých představ.

Zboží na s tématikou AVATAR zakoupíte zde

Jedním z největších úspěchů filmu Avatar je jeho vizuální stránka. Pro vytvoření fantastického světa Pandora, kde se film odehrává, bylo zapotřebí více než 900 umělců a animátorů. Tým pracoval na vytvoření více než 1000 různých druhů rostlin a stromů. Navíc, pro co největší autenticitu byl najat lingvista, který vytvořil kompletní fiktivní jazyk pro obyvatele Pandory – Na’vi.

Přestože se Avatar natáčel výhradně v digitálním prostoru, režisér Cameron trval na tom, aby všichni herci, kteří hráli postavy Na’vi, strávili čas v džungli, aby se mohli lépe vžít do svých rolí. Hlavní herečka Zoe Saldana strávila dokonce několik dní v lese sama, aby lépe pochopila svou postavu Neytiri.

Film Avatar byl v době svého vydání v roce 2009 nejdražším filmem v historii. Celkové náklady na jeho výrobu se odhadují na více než 237 milionů dolarů. Nicméně jeho celosvětové tržby přesáhly 2,7 miliardy dolarů, což z něj dělá jeden z nejvýdělečnějších filmů všech dob.

Tyto a mnoho dalších zajímavostí z natáčení filmu Avatar ukazují, jak byla jeho produkce unikátní a revoluční. Cameron a jeho tým vytvořili nejen film, ale celý nový svět, který diváky fascinuje dodnes.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Snění a vize v Zaklínačském světě

Ve světě Zaklínače od Andrzeje Sapkowského hrají sny a vize klíčovou roli. Odhalují budoucnost, dávají hrdinům směr a odkrývají minulost. Nejznámějšími postavami se schopností vidět sny a vizie jsou Geralt a Ciri.

Vyvolávání duchů: Metody, rizika a doporučení pro bezpečnou komunikaci se světem duchů

Článek se zaměřuje na téma vyvolávání duchů a poskytuje informace o různých metodách, rizicích a doporučeních pro ty, kteří se chtějí snažit navázat kontakt se světem duchů. Zároveň upozorňuje na nutnost respektování duchů a dodržování etických zásad.

Zajímavosti z natáčení filmu Avatar

Film Avatar od režiséra Jamese Camerona znamenal významný milník v oblasti filmového průmyslu díky inovativním technologickým a vizuálním prvkům. Objevte snámi zajímavá fakta a zákulisní příběhy z natáčení tohoto revolučního filmu, který ovlivnil moderní kinematografii.

Cháron – převozník duší v řecké mytologii

Cháron, významná postava řecké mytologie, je znám jako převozník duší do podsvětí. Jeho role, symbolické zobrazení v umění a literatuře, nás fascinuje již po staletí. Seznamte se s jeho příběhem a významem.