Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Významnými ulicemi Staré Prahy: Příběhy a tajemství

Praha je město, které je plné historie, tajemství a příběhů. Každá ulice má svou vlastní historku a každý její kámen vypráví o minulosti. Ve Staré Praze, srdci českého hlavního města, existuje několik významných ulic, které jsou svědky času a historie. Každá z nich má svá vlastní tajemství a příběhy, které jsou předávány z generace na generaci.

Jednou z nejznámějších a nejvýznamnějších ulic Staré Prahy je bezpochyby ta Karlova. Spojuje Staroměstské náměstí s Karlovým mostem a je jednou z nejstarších a nejzachovalejších středověkých ulic v Praze. Kromě toho, že patří i k nejrušnějším turistickým trasám, je také domovem několika historických památek, včetně kostela sv. Klimenta a kostela sv. Salvátora. Podle místních pověstí se zde pohybuje neěkolik duchů včetně legendárního ducha šedé dámy, který se prý objevuje vždy před bouřkou.

Další významnou ulicí je ulice Nerudova. Ta je pojmenována po známém českém básníkovi Janu Nerudovi. Vede od Malostranského náměstí až k Pražskému hradu a je známá svými barokními a renesančními domy s unikátními domovními znameními. Jedním z nejznámějších je dům U Dvou slunců, kde Jan Neruda strávil většinu svého života. Tato ulice je také domovem několika strašidelných příběhů, včetně příběhu o duchu bílé paní, který podle jisté pověsti obývá dům U Zlatého hroznu.

Neméně významnou ulicí je ulice Celetná, která je jednou z nejdůležitějších v Praze. Je součástí Korunovační cesty a také domovem řady historických budov a památek, včetně Kinského paláce a kostela svatého Jakuba Většího. Podle místních pověstí, obývá ulici několik duchů, včetně ducha zvaného Železný muž.

A konečně, jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších ulic Staré Prahy je Zlatá ulička. Nachází se v areálu Pražského hradu a je proslulá svými malými a barevnými domky, které byly původně postaveny pro střelce královské stráže. Dnes jsou domovem řady malých obchodů a kaváren. Ulice je známá i tím, že zde žilo několik osobností, včetně slavného spisovatele Franze Kafky.

Každá z těchto ulic má svůj vlastní příběh a své vlastní tajemství. Ať už se jedná o duchy, kteří obývají staré domy, nebo slavné osobnosti, které zde žily, každá z těchto ulic je svědkem historie a času. Takže příště, až se budete procházet ulicemi Staré Prahy, nezapomeňte se na chvíli zastavit a alespoň v myšlenkách navnímat kouzlo styrých časů, legend a příběhů.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Trollí kříž: Fascinující amulet s kořeny v severské kultuře

Trollí kříž má své kořeny v severské kultuře a byl považován za ochranný talisman. Tento unikátní amulet vyniká svým specifickým tvarem a symbolikou. Dnes je oblíbeným symbolem pro ty, kdo se zajímají o severskou mytologii, nebo se identifikují s pagánskými a wicca náboženskými tradicemi.

Nejhrůznější horory světové kinenematografie

Článek se zaměřuje na nejhrůznější horory světové kinematografie, včetně takových klasik jako Psycho, The Texas Chain Saw Massacre, The Exorcist, Halloween, The Shining a Alien. Tyto filmy předefinovaly žánr hororu a stanovily vysoké standardy pro budoucí filmy. Každý z nich představuje unikátní a inovativní přístup ke strašení diváků a mají své zasloužené místo v historii kinematografie.

Proč trpaslíci odcházejí

Pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících snad není třeba nikomu představovat. Právem patří do klenotnice dětské literatury, neboť odkojila téměř každé dítko. Vypráví o...

Krutá Milada z Lichnice

Jednou z historických památek Železných hor je zřícenina hradu Lichnice. Nachází se na skalnatém vrcholu nad městečkem Třemošnice a je obklopena dvěma roklemi. Jako letopočet...