Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Vývoj postav v Avatarovi: Jak James Cameron přetváří narativní kouzlo sci-fi

Vývoj postav je základním aspektem každého filmu, ale v případě Jamese Camerona a jeho mistrovského díla “Avatar”, byl tento aspekt pozdvihnut na úplně novou úroveň. Avatar, který byl vydán v roce 2009, definoval žánr sci-fi a představil nám výjimečný vývoj postav. Tento článek se pokusí analyzovat a diskutovat vývoj postav v Avatarovi.

Hlavní postavou filmu je Jake Sully (Sam Worthington), bývalý voják, nyní uvězněný v invalidním vozíku. Jeho cesta v průběhu celého film je ztělesněním vývoje této postavy. Když se poprvé setkáme s Jakem, je to muž, který se potýká se svou novou realitou. Avšak, když je vybrán k účasti na programu Avatar, postupně se mění. Jake začíná jako outsider, který se snaží pochopit nový svět, ale postupem času se stává spojencem, ochráncem a nakonec i vůdcem domorodého kmene Na’vi.

Dr. Grace Augustine (Sigourney Weaver), další důležitá postava, je vedoucí vědeckého týmu programu Avatar. Je pragmatická a vášnivá svou prací, ale také poněkud odtažitá. Vývoj její postavy je více subtilní než Jakeův. Přes svou zdánlivou lhostejnost k Jakeovi se stává jeho mentorkou a nakonec i spojencem. Její smrt je zlomovým bodem pro Jakea a stvrzuje jeho rozhodnutí bojovat za Na’vi.

Zboží na s tématikou AVATAR můžete zakoupit zde

Další důležitá postava je Neytiri (Zoe Saldana), princezna kmene Na’vi. Neytiri je zpočátku nepřátelská vůči Jakeovi a lidem, ale postupně se z ní stává jeho průvodkyně, učitelka a nakonec i milenka. Neytiri pomáhá Jakeovi pochopit a ocenit krásu a duchovní hloubku světa ve kterém žije. Její vývoj je znamením, jak silný a nezničitelný může být vztah mezi dvěma bytostmi, i když jsou z různých světů.

Pokud jde o záporáky, plukovník Miles Quaritch (Stephen Lang) je jedním z nejvýraznějších. Je to bezohledný voják, který je odhodlán splnit svou misi za každou cenu. Ačkoli se jeho postava nemění v průběhu filmu, jeho neústupnost a brutalita ukazují, co se může stát, když se člověk nechá pohltit svou touhou po moci a kontrole.

James Cameronův “Avatar” je skvělým příkladem práce s postavami. Diváci sledují, jak se postavy vyvíjejí a mění. Každá postava nabízí hluboký a komplexní příběh, který přispívá k celkovému zážitku z filmu. A právě tento vývoj postav dělá z “Avatara” tak vynikající filmové dílo.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Kdo jsou Zombie?

Zombie jsou fiktivní stvoření, která mají původ v haitské kultuře a postupně se staly ikonickou součástí kultury populární. Známe je především z filmů, televizních seriálů a videoher. Představují oživlé mrtvé, kteří mohou být rychlí, agresivní a nebezpeční.

Co nás Pán Prstenů učí o přátelství, odvaze a oběti

Pán Prstenů, epická trilogie J.R.R. Tolkiena, je nejen úspěšným fantasy příběhem, ale také zdrojem cenných lekcí o přátelství, odvaze a oběti. Tyto hodnoty jsou klíčovými tématy celého díla a jsou stále relevantní pro naše životy. Přečtěte si náš článek a objevte, co nám Pán Prstenů učí o těchto hodnotách.

Co se skrývá v kupé vlaku do Bradavic? Zajímavosti, které jste možná přehlédli

Vlak do Bradavic z Harryho Pottera není jen dopravní prostředek, ale brána do světa kouzel. V jeho kupé Harry potkává přátele i nepřátele, čelí dementorům, objevuje magické sladkosti a rozplétá tajemství R.A.B.

Podivná zmizení v Bermudském trojúhelníku

Na naší planetě existuje mnoho míst, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy. Jedním z nich je i oblast, která se rozprostírá na jihovýchod od atlantického...