Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Trollí kříž: Fascinující amulet s kořeny v severské kultuře

Trollí kříž je unikátní a fascinující amulet, který má svůj původ v tradicích staré severské kultury. Tento amulet je oblíbeným symbolem, který se často objevuje na špercích, a to zejména u lidí, kteří se zajímají o severskou mytologii, nebo se identifikují s pagánskými a wicca náboženskými tradicemi.

Jméno “trollí kříž” je odvozeno z doslovného švédského výrazu “trollkors”. Tento symbol se skládá z kovového kruhu, z něhož vyrůstají dvě ramena, která se zakřivují do spirály. Tvar tohoto amuletu symbolizuje ochranu proti zlým silám a zvířecím nemocem.

Pověst o tomto amuletu pochází už z dob Vikingů, kdy byl trollí kříž považován za mocný ochranný talisman. Vikingové věřili, že tento symbol je ochrání před zlými duchy, démony a především trolly, což jsou obávané bytosti severských pověstí.

Zboží na s tématikou TROLLÍ KŘÍŽ zakoupíte zde

Trollí kříž však není jen historickým artefaktem. I v moderní době si mnoho lidí nechává tento symbol vytetovat nebo ho nosí ve formě šperku jako součást své osobní identity nebo jako projev svého zájmu o starou severskou kulturu. Někteří lidé také věří, že trollí kříž pro ně má stále ochrannou funkci, ačkoli jeho symbolika se může mírně lišit v závislosti na jednotlivých interpretacích.

Jedna z těch moderních pokládá trollí kříž za symbol rovnováhy a harmonie. Zakřivená ramena kříže mají symbolizovat mužský a ženský princip, zatímco kruhový prvek harmonii a jednotu.

Ať už je trollí kříž chápán jako historický symbol, amulet nebo projev osobní identity, není pochyb o tom, že tento unikátní symbol má hluboké kořeny v severské kultuře a stále fascinuje mnoho lidí po celém světě.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Erich von Däniken: Geniální vizionář nebo kontroverzní podvodník?

Erich von Däniken - kontroverzní spisovatel s teoriemi o mimozemském vlivu na historii. Jeho knihy přitahují i kritiky kvůli nedostatečným důkazům. Je považován za průkopníka i komerčního manipulátora, ale jeho vliv na zájem o záhady vesmíru je zřejmý.

Cháron – převozník duší v řecké mytologii

Cháron, významná postava řecké mytologie, je znám jako převozník duší do podsvětí. Jeho role, symbolické zobrazení v umění a literatuře, nás fascinuje již po staletí. Seznamte se s jeho příběhem a významem.

Smrtící plamínky

Bludičky jsou příbuzné rusalek a divoženek. Ovládají kouzla a před lidmi se zjevují v podobě mihotavého plamínku nad zemí. Ve skutečnosti se však jedná...

Jsme potomky mimozemšťanů? Fascinující teorie panspermie a její argumenty

Teorie panspermie naznačuje mimozemský původ lidstva, přičemž článek zkoumá rychlý vývoj života na Zemi a unikátní aspekty lidské DNA. Tato hypotéza vyvolává zajímavé otázky o našem původu a podněcuje debatu o našem místě ve vesmíru a jedinečnosti lidského druhu.