Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Trollí kříž: Fascinující amulet s kořeny v severské kultuře

Trollí kříž je unikátní a fascinující amulet, který má svůj původ v tradicích staré severské kultury. Tento amulet je oblíbeným symbolem, který se často objevuje na špercích, a to zejména u lidí, kteří se zajímají o severskou mytologii, nebo se identifikují s pagánskými a wicca náboženskými tradicemi.

Jméno “trollí kříž” je odvozeno z doslovného švédského výrazu “trollkors”. Tento symbol se skládá z kovového kruhu, z něhož vyrůstají dvě ramena, která se zakřivují do spirály. Tvar tohoto amuletu symbolizuje ochranu proti zlým silám a zvířecím nemocem.

Pověst o tomto amuletu pochází už z dob Vikingů, kdy byl trollí kříž považován za mocný ochranný talisman. Vikingové věřili, že tento symbol je ochrání před zlými duchy, démony a především trolly, což jsou obávané bytosti severských pověstí.

Zboží na s tématikou TROLLÍ KŘÍŽ zakoupíte zde

Trollí kříž však není jen historickým artefaktem. I v moderní době si mnoho lidí nechává tento symbol vytetovat nebo ho nosí ve formě šperku jako součást své osobní identity nebo jako projev svého zájmu o starou severskou kulturu. Někteří lidé také věří, že trollí kříž pro ně má stále ochrannou funkci, ačkoli jeho symbolika se může mírně lišit v závislosti na jednotlivých interpretacích.

Jedna z těch moderních pokládá trollí kříž za symbol rovnováhy a harmonie. Zakřivená ramena kříže mají symbolizovat mužský a ženský princip, zatímco kruhový prvek harmonii a jednotu.

Ať už je trollí kříž chápán jako historický symbol, amulet nebo projev osobní identity, není pochyb o tom, že tento unikátní symbol má hluboké kořeny v severské kultuře a stále fascinuje mnoho lidí po celém světě.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Kdo jsou duchové?

Duchové se vyskytují téměř všude a více senzitivní lidé dokáží vnímat jejich přítomnost. Kdo ale duchové jsou? Na tuto otázku existuje přinejmenším několik odpovědí. Duše...

Co nás Pán Prstenů učí o přátelství, odvaze a oběti

Pán Prstenů, epická trilogie J.R.R. Tolkiena, je nejen úspěšným fantasy příběhem, ale také zdrojem cenných lekcí o přátelství, odvaze a oběti. Tyto hodnoty jsou klíčovými tématy celého díla a jsou stále relevantní pro naše životy. Přečtěte si náš článek a objevte, co nám Pán Prstenů učí o těchto hodnotách.

Deset nevyřešených záhad ze série Harry Potter, které stále poutají fanoušky

Série knih o Harrym Potterovi od J.K. Rowlingové láká fanoušky po celém světě nejen svými dobrodružstvími, ale také řadou nerozřešených záhad. Představujeme deset otázek, které autorka dosud nevyřešila a které lákají k vysvětlení.

Oltréé! – Kooperativní desková hra plná fantasy světa a nebezpečí

Oltréé! je nová kooperativní desková hra plná fantasy světa, příšer a nebezpečí. Vyberte si ze 6 scénářů, zvládněte úkoly a ochraňte svou satrapii. Zážitek pro fanoušky kooperativních her a fantasy světů!