Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Thorovo kladivo: Symbol síly, ochrany a nevyčerpatelné životní energie přírody

Thorovo kladivo, také známé jako Mjöllnir, je jedním z nejvýznamnějších symbolů staré severské mytologie, podle který bylo vykováno trpaslíkem Sindrim a jeho bratrem Brockem. Kladivo bylo vykováno z nejtvrdšího kovu a mělo magickou moc, aby mohlo bohům pomáhat v boji proti jejich nepřátelům, včetně obrovských netvorů. Podle legendy bylo kladivo ztraceno a poté znovu nalezeno, což způsobilo, že se stalo ještě mocnějším.

Mjöllnir byl symbolem nevyčerpatelné a nezničitelné životní síly přírody. Jeho násada byla příliš krátká, což bylo výsledkem Sindriho bratra, který ztratil kontrolu nad kovářským měchem. Nicméně, síla kladiva byla taková, že jeho úder dokázal ochromit nepřátelské jedince.

Symbolika kladiva se vyskytuje na kamenech, runových nápisech, skleněných kresbách a především na náhrobcích, kde má zajistit klid zemřelých. Kromě toho, se také nosilo jako amulet víry v bohy. Pohané ho dokonce používali jako protiargument křesťanskému kříži.

Zboží s tématikou THOROVO KLADIVO zakoupíte zde

Thorovo kladivo symbolizuje ochranu před útoky všeho druhu, před nebezpečím a zlem. Také poskytuje mocnou podporu a napomáhá volnému toku energie. Mjöllnir je zkrátka symbolem síly, moudrosti, upřímnosti a věrnosti, stejně jako impulzivního chování a spontánnosti.

Doporučujeme: IMAGO.cz

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Významnými ulicemi Staré Prahy: Příběhy a tajemství

Praha je město plné historie, tajemství a příběhů. Ve Staré Praze, srdci českého hlavního města, najdeme řadu významných ulic, které jsou svědky času a historie. Každá z nich má svá vlastní tajemství a příběhy, které jsou předávány z generace na generaci.

Kde bydlí duchové

Nejnovější průzkumy ukazují, že duchové mohou být spojeni s čtyřmi hlavními faktory: problematickými rodinnými vztahy, nesmířenými dušemi zemřelých, nevhodnými místy pro stavbu a spiritistickými praktikami. Tyto faktory mohou vést k jevům, které lidé vnímají jako přítomnost duchů.

Relikvie smrti: tajemný příběh z Harryho Pottera

Odhalte tajemství tří magických předmětů z fiktivního světa Harryho Pottera - Relikvie smrti, a objevte symbol, který spojuje jejich moc v jeden.

Démon zvaný Bazilišek

Jedním z nejhrůznějších mystických stvoření, které bychom našli v legendách východu i západu, je bazilišek. V mystice mnoha národů byl tento tvor symbolem zla,...