logo STAR WARS
logo pán prstenů

Články

Thorovo kladivo: Symbol síly, ochrany a nevyčerpatelné životní energie přírody

Thorovo kladivo, také známé jako Mjöllnir, je jedním z nejvýznamnějších symbolů staré severské mytologie, podle který bylo vykováno trpaslíkem Sindrim a jeho bratrem Brockem. Kladivo bylo vykováno z nejtvrdšího kovu a mělo magickou moc, aby mohlo bohům pomáhat v boji proti jejich nepřátelům, včetně obrovských netvorů. Podle legendy bylo kladivo ztraceno a poté znovu nalezeno, což způsobilo, že se stalo ještě mocnějším.

Mjöllnir byl symbolem nevyčerpatelné a nezničitelné životní síly přírody. Jeho násada byla příliš krátká, což bylo výsledkem Sindriho bratra, který ztratil kontrolu nad kovářským měchem. Nicméně, síla kladiva byla taková, že jeho úder dokázal ochromit nepřátelské jedince.

Symbolika kladiva se vyskytuje na kamenech, runových nápisech, skleněných kresbách a především na náhrobcích, kde má zajistit klid zemřelých. Kromě toho, se také nosilo jako amulet víry v bohy. Pohané ho dokonce používali jako protiargument křesťanskému kříži.

Zboží s tématikou THOROVO KLADIVO zakoupíte zde

Thorovo kladivo symbolizuje ochranu před útoky všeho druhu, před nebezpečím a zlem. Také poskytuje mocnou podporu a napomáhá volnému toku energie. Mjöllnir je zkrátka symbolem síly, moudrosti, upřímnosti a věrnosti, stejně jako impulzivního chování a spontánnosti.

Doporučujeme: IMAGO.cz

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Duch mlynáře rdousil pocestné

V jednom z údolí Vavřineckého potoka stojí malebný mlýn – na první pohled naprosto obyčejné stavení. Přesto je opředeno nejrůznějšími legendami. Podle jedné z...

Nadbytečná kila zkuste rozchodit

Téma hubnutí a obezity je stále aktuální a mnoho lidí se snaží hubnout pomocí různých zaručených diet, tablet a posiloven. Nicméně v dnešním článku se dozvíte, že hubnutí lze úspěšně docílit i bez těchto věcí. Klíčem k úspěchu je jednoduchá rovnice: příjem energie musí být menší než její výdej.

Démoni z pekla

Ve Stvořidlech u Ledče nad Sázavou žil na stráni u lesa líný sedlák. Pověst vypráví, že neobdělával pole a jeho děti neměly co jíst....

Pokémoni: Unikátní fiktivní tvorové se schopnostmi a typy, kteří oslovují fanoušky po celém světě.

Pokémoni jsou fiktivní tvorové s unikátními schopnostmi a typy, kteří žijí vedle lidí v Pokemon světě. Sbírejte, trénujte a bojujte s nimi ve hře, televizi, filmech a dalších médiích.