Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Tajemství vlaku do Bradavic: Původ nápadu na nástupiště 9 3/4

Když se řekne Harry Potter, mnohým se okamžitě vybaví nástupiště 9 3/4, odkud se mladí čarodějové každoročně vydávají vlakem do Bradavic. Ale jak tento magický nápad vznikl? Odpověď je stejně záhadná jako samotné nástupiště.

J.K. Rowlingová , autorka série knih o Harry Potterovi, je známá svou schopností vtáhnout čtenáře do magického světa plného záhad a tajemna. Právě nástupiště 9 3/4 je jedním z jeho nezapomenutelných prvků. Přestože se Rowlingová v rozhovorech často dotýkala svých inspirací pro různé aspekty série, konkrétní původ nápadu na nástupiště 9 3/4 nikdy přímo nezmínila.

Zboží na s tématikou HARRY POTTER zakoupíte zakoupit zde

Několik teorií však existuje. Jedna z nich je spojena s King’s Cross Station v Londýně, kde nástupiště 9 3/4 údajně leží. King’s Cross je pro Rowlingovou zvláštní místo – je to nádraží, odkud jako dítě často jezdila za svými prarodiči do Skotska. Samotné nástupiště 9 3/4 by pak mohlo být odkazem na její dětství a cesty vlakem.

Ještě osobnější teorie spojuje nástupiště 9 3/4 s matkou Rowlingové, která zemřela na roztroušenou sklerózu, když byla autorka ještě na počátku své tvorby o Harrym Potterovi. Rowlingová se otevřeně přiznala, že smrt matky její psaní hluboce ovlivnila. Je možné, že nástupiště 9 3/4, které je přístupné jen těm, kdo vědí, jak ho najít, symbolizuje onen skrytý svět nemoci, který se otevírá pouze jedincům, kteří se s ním osobně setkají.

Poslední teorie poukazuje na lásku Rowlingové k mytologii a folklóru. Poloviční čísla jsou v mnoha kulturách považována za magická a neuchopitelná – možná právě proto zvolila pro své magické nástupiště číslo 9 3/4.

Přesný původ nápadu na nástupiště 9 3/4 tak zůstává tajemstvím. J.K. Rowling svůj záměr nikdy přímo nevysvětlila. A možná je to právě ono, co dodává tomuto bizarnímu nástupišti jeho kouzlo. Stejně jako mnoho dalších aspektů světa Harryho Pottera, i nástupiště 9 3/4 zůstává zahaleno tajemstvím, které čtenáře fascinuje a láká k dalšímu čtení.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Trollí kříž: Fascinující amulet s kořeny v severské kultuře

Trollí kříž má své kořeny v severské kultuře a byl považován za ochranný talisman. Tento unikátní amulet vyniká svým specifickým tvarem a symbolikou. Dnes je oblíbeným symbolem pro ty, kdo se zajímají o severskou mytologii, nebo se identifikují s pagánskými a wicca náboženskými tradicemi.

Brumbálovo tajemství: Odhalení záhad nejvýznamnějšího kouzelníka světa Harryho Pottera

Albus Brumbál, nejvýznamnější kouzelník ze světa Harryho Pottera, je obklopen řadou tajemství. Jaká jsou a jak ovlivnila jeho život i příběh mladého kouzelníka, se dočtete v tomto článku.

Samhain, brána do světa mrtvých

V novopohanském druidském roce bychom našli čtyři důležité svátky -Samhain, Beltane, Oimelc a Lughnasadh. Tím nejdůležitějším byl Samhain. Znamenal začátek zimní poloviny keltského roku....

Glum: Komplexní analýza charakteru

Glum je jednou z nejvýznamnějších postav v Tolkienově fantasy literatuře. Jeho komplexní charakter umožňuje čtenářům se ztotožnit s jeho vývojem. Je to skřet, jehož neustálý vnitřní boj mezi dobrem a zlem je fascinující a nezapomenutelný.