logo STAR WARS
logo pán prstenů

Články

Ostrov panenek v Mexiku: Záhadná a děsivá turistická atrakce plná visících panenek!

Ostrov panenek

Mexický ostrov Isla de las Muñecas, přezdívaný také Ostrov panenek, je jedním z nejzajímavějších turistických míst v Mexiku. Toto místo, které se nachází v kanálu La Xochimilco, se stalo domovem pro stovky plastových panenek, které jsou zavěšené na stromech a bambusech po celém ostrově.

Legenda říká, že farmář Don Julian Santana Barrera na ostrov přišel v padesátých letech, když se tam usadil jako svobodný muž. Jednoho dne objevil tělo malé dívky, která se utopila v okolních bažinách. Po této tragédii začal na ostrově rozvěšovat panenky, aby uklidnil ducha holčičky. Podle některých lidí se z jeho vzpomínek stalo šílenství, a farmář se začal domnívat, že panenky mají magickou moc.

Ostrov se rychle stal turistickou atrakcí, přitahující tisíce návštěvníků ročně. Lidé sem přijíždějí z různých částí světa, aby se podívali na zvláštní kolekci panenek a vychutnali si atmosféru, která na ostrově vládne. Někteří tvrdí, že panenky mají magické síly a že se samy hýbou, když nikdo nedívá.

Zboží s tématikou PANENKY zakoupíte zde

Ostrov panenek je však také místem mnoha záhad a tajemství. V roce 2001 byl farmářův bratranec Anastasio nalezen mrtvý na ostrově. Někteří tvrdí, že se stal obětí věčného prokletí, které na ostrově vládne. Další spekulace naznačují, že se na ostrově nacházejí neznámé síly, které ovlivňují lidi i panenky.

Bez ohledu na to, zda věříte v záhady a tajemství ostrova panenek, jedno je jisté – tato turistická atrakce je jedním z nejzajímavějších míst v Mexiku. Pokud se sem rozhodnete podívat, připravte se na nezapomenutelnou zkušenost a zároveň na trochu tajemné a mystické atmosféry.

Zájezdy do Mexika najdete zde

Doporučujeme: IMAGO.cz

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Ostrov panenek v Mexiku: Záhadná a děsivá turistická atrakce plná visících panenek!

Isla de las Muñecas neboli Ostrov panenek je záhadnou a děsivou turistickou atrakcí v Mexiku, která je plná stovek visících panenek. Legenda praví, že tyto panenky zavěsil farmář, aby uklidnil ducha utopené dívky, což z návštěvy ostrova dělá velmi strašidelný zážitek.

Nadbytečná kila zkuste rozchodit

Téma hubnutí a obezity je stále aktuální a mnoho lidí se snaží hubnout pomocí různých zaručených diet, tablet a posiloven. Nicméně v dnešním článku se dozvíte, že hubnutí lze úspěšně docílit i bez těchto věcí. Klíčem k úspěchu je jednoduchá rovnice: příjem energie musí být menší než její výdej.

Zářící diadém Roweny z Havraspáru: Náhrdelník pro fanoušky Harryho Pottera!

Odhalte kouzelnickou historii s náhrdelníkem Diadém Roweny z Havraspáru! Zdoben krystaly, tento postříbřený přívěsek je ideálním dárkem pro fanoušky Harryho Pottera.

Mořské panny nebo kapustňák?

Už od pradávných dob provázely námořníky na jejich cestách báje a pověsti o mořských pannách. Tento mýtický tvor představoval napůl ženu a napůl rybu....