Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Ostrov panenek v Mexiku: Záhadná a děsivá turistická atrakce plná visících panenek!

Ostrov panenek

Mexický ostrov Isla de las Muñecas, přezdívaný také Ostrov panenek, je jedním z nejzajímavějších turistických míst v Mexiku. Toto místo, které se nachází v kanálu La Xochimilco, se stalo domovem pro stovky plastových panenek, které jsou zavěšené na stromech a bambusech po celém ostrově.

Legenda říká, že farmář Don Julian Santana Barrera na ostrov přišel v padesátých letech, když se tam usadil jako svobodný muž. Jednoho dne objevil tělo malé dívky, která se utopila v okolních bažinách. Po této tragédii začal na ostrově rozvěšovat panenky, aby uklidnil ducha holčičky. Podle některých lidí se z jeho vzpomínek stalo šílenství, a farmář se začal domnívat, že panenky mají magickou moc.

Ostrov se rychle stal turistickou atrakcí, přitahující tisíce návštěvníků ročně. Lidé sem přijíždějí z různých částí světa, aby se podívali na zvláštní kolekci panenek a vychutnali si atmosféru, která na ostrově vládne. Někteří tvrdí, že panenky mají magické síly a že se samy hýbou, když nikdo nedívá.

Zboží s tématikou PANENKY zakoupíte zde

Ostrov panenek je však také místem mnoha záhad a tajemství. V roce 2001 byl farmářův bratranec Anastasio nalezen mrtvý na ostrově. Někteří tvrdí, že se stal obětí věčného prokletí, které na ostrově vládne. Další spekulace naznačují, že se na ostrově nacházejí neznámé síly, které ovlivňují lidi i panenky.

Bez ohledu na to, zda věříte v záhady a tajemství ostrova panenek, jedno je jisté – tato turistická atrakce je jedním z nejzajímavějších míst v Mexiku. Pokud se sem rozhodnete podívat, připravte se na nezapomenutelnou zkušenost a zároveň na trochu tajemné a mystické atmosféry.

Zájezdy do Mexika najdete zde

Doporučujeme: IMAGO.cz

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Záhadné zmizení pilotky Amelie Earhart

Zmizení slavné pilotky Amelie Earhart v roce 1937 patří mezi největší nerozluštěné záhady letectví. Přestože se objevilo mnoho teorií o jejím osudu, žádná nebyla definitivně potvrzena. Její odvaha a touha po dobrodružství zůstávají inspirací pro budoucí generace.

10 fascinujících faktů o filmové sérii Harry Potter, o kterých možná nevíte

Připravte se na cestu za kulisami filmové série Harry Potter - od autorských práv J.K. Rowling, přes skutečné tetování Garyho Oldmana, až po emotivní poslední scénu hlavních herců. Tento článek odhaluje deset fascinujících faktů, které možná ani největší fanoušci neznají.

Země zasažena: Příběh Tunguzského meteoritu a jeho kosmického ohrožení

Exploze Tunguzského meteoritu v roce 1908: nezapomenutelná připomínka kosmické síly a výzvy ochrany naší planety před vesmírnými hrozbami. 🌌💥

Hlubší význam symboliky v Avatarovi

Film Avatar z roku 2009 je mistrovským dílem nejen po stránce technologického pokroku, ale i díky své hloubce. Obsahuje řadu silných symbolů, jako je strom života představující propojenost všeho živého, bioluminiscenční světlo symbolizující duchovní energii, nebo avatar jako zosobnění transformace a adaptace. Všechny tyto symboly nám nabízejí hlubší pohled na naši vlastní existenci.