logo STAR WARS
logo pán prstenů

Články

Oltréé! – Kooperativní desková hra plná fantasy světa a nebezpečí

Desková hra Oltréé! je novinkou na trhu deskových her, která se objevila na podzim roku 2022 v českém překladu pod vydavatelstvím Blackfire. Tuto hru vytvořili Antoine Bauza a John Grümph, z nichž Antoine Bauza je uznávaný designér her jako 7 Divů světa, Ghost Stories nebo Takenoko.

Oltréé! je kooperativní hra určená pro 2-4 hráče, kteří se stanou Strážci a budou mít za úkol ochránit svou satrapii před různými nebezpečími. Hráči si zvolí jednu z osmi postav, z nichž každá má své speciální vlastnosti a jedno ze čtyř povolání: řemeslník, voják, učenec nebo cestovatel.

Hra nabízí šest uzavřených scénářů, z nichž každý je plný fantasy světa s draky, trolly, loupeživými žoldáky a štěňaty elfích psů. Před každou partií si hráči zvolí kroniku, která slouží jako časovač a postupně rozvíjí příběh hry. Hráči musí splnit hlavní úkol daný v kronice, zatímco úkoly jsou rozděleny podle obtížnosti a jsou součástí mechanické části hry.

Hru Oltréé zakoupíte zde

Hra začíná v rozbořené tvrzi uprostřed herního plánu, kde hráči musí pomáhat obyvatelům osmi vesnic v řešení problémů. Na začátku tahu každého hráče dochází k zásahu osudu, který posune ukazatel času a může skončit na políčku kroniky, střetnutí, potíží nebo události. Poté mohou hráči provést dvě z několika možností, jako například pohyb po mapě, boj s příšerami nebo sbírání surovin.

Oltréé! je velmi jednoduchá a zábavná desková hra pro fanoušky fantasy světů a kooperativních her, kteří si rádi užívají společného hraní a řešení úkolů. S nabídkou šesti různých scénářů se hráči mohou těšit na různorodé herní zážitky a objevování fantasy světa plného nebezpečí a tajemství.

Doporučujeme: IMAGO.cz

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Gondorský strom: Symbol naděje a obnovy z Pána prstenů

Gondorský strom, symbol krásy, síly a naděje pro národ Gondoru v knižní a filmové sérii Pán prstenů. Vysazen králem jako přátelství mezi lidmi a elfy. Poškozován, spálen a obnoven jako znak obnovy.

Do hotelu chodí duchové

Rudník je nevelká obec v podhůří Krkonoš. Od sousedních vesnic se na první pohled ničím zvláštním neliší. Blízkému okolí dominuje malebný kostelík. Pod ním...

Krutá Milada z Lichnice

Jednou z historických památek Železných hor je zřícenina hradu Lichnice. Nachází se na skalnatém vrcholu nad městečkem Třemošnice a je obklopena dvěma roklemi. Jako letopočet...

Magické okolí Starého Plzence

Okolí města Starý Plzenec patří bezesporu k záhadným místům naší vlasti. Mezi domorodci se vypráví pověst o bájném a loupeživém rytíři, který obýval zdejší...