Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Oltréé! – Kooperativní desková hra plná fantasy světa a nebezpečí

Desková hra Oltréé! je novinkou na trhu deskových her, která se objevila na podzim roku 2022 v českém překladu pod vydavatelstvím Blackfire. Tuto hru vytvořili Antoine Bauza a John Grümph, z nichž Antoine Bauza je uznávaný designér her jako 7 Divů světa, Ghost Stories nebo Takenoko.

Oltréé! je kooperativní hra určená pro 2-4 hráče, kteří se stanou Strážci a budou mít za úkol ochránit svou satrapii před různými nebezpečími. Hráči si zvolí jednu z osmi postav, z nichž každá má své speciální vlastnosti a jedno ze čtyř povolání: řemeslník, voják, učenec nebo cestovatel.

Hra nabízí šest uzavřených scénářů, z nichž každý je plný fantasy světa s draky, trolly, loupeživými žoldáky a štěňaty elfích psů. Před každou partií si hráči zvolí kroniku, která slouží jako časovač a postupně rozvíjí příběh hry. Hráči musí splnit hlavní úkol daný v kronice, zatímco úkoly jsou rozděleny podle obtížnosti a jsou součástí mechanické části hry.

Hru Oltréé zakoupíte zde

Hra začíná v rozbořené tvrzi uprostřed herního plánu, kde hráči musí pomáhat obyvatelům osmi vesnic v řešení problémů. Na začátku tahu každého hráče dochází k zásahu osudu, který posune ukazatel času a může skončit na políčku kroniky, střetnutí, potíží nebo události. Poté mohou hráči provést dvě z několika možností, jako například pohyb po mapě, boj s příšerami nebo sbírání surovin.

Oltréé! je velmi jednoduchá a zábavná desková hra pro fanoušky fantasy světů a kooperativních her, kteří si rádi užívají společného hraní a řešení úkolů. S nabídkou šesti různých scénářů se hráči mohou těšit na různorodé herní zážitky a objevování fantasy světa plného nebezpečí a tajemství.

Doporučujeme: IMAGO.cz

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Jaké by to bylo být profesorem v Bradavické škole kouzel a čar?

Představte si, že jste profesorem v Bradavické škole kouzel a čar. Máte přístup k nespočetnému množství knih a kouzelnických artefaktů, učíte mladé kouzelníky a čarodějky a jste součástí prestižních řad učitelů. Tato role s sebou přináší také výzvy, neboť svět magie je plný nebezpečí. Vaše mise? Vzdělávat, inspirovat a chránit své studenty.

Jsme potomky mimozemšťanů? Fascinující teorie panspermie a její argumenty

Teorie panspermie naznačuje mimozemský původ lidstva, přičemž článek zkoumá rychlý vývoj života na Zemi a unikátní aspekty lidské DNA. Tato hypotéza vyvolává zajímavé otázky o našem původu a podněcuje debatu o našem místě ve vesmíru a jedinečnosti lidského druhu.

Jsme potomky Keltů?

První historické zmínky o Keltech zapadají do řecké literatury a objevují se asi kolem roku 500 před naším letopočtem. Tehdy Keltové obývali rozlehlá území...

Broumovské stěny a jejich tajemné rytiny – historie vytesaná do kamene

Broumovské stěny jsou impozantní skalní útvary na severovýchodě České republiky, které skrývají záhadné rytiny a nesou tajemství dávných kultur. Odhalte s námi tajemné vzkazy a příběhy, které nám naši předci zanechali z dávných dob.