Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Největší kontroverze a teorie ve světě Star Wars

Star Wars – svět, který ovládá Síla, je plný hrdinů, záporáků a mimozemských ras. Od svého vzniku v roce 1977 se tato sci-fi sága stala kultovním fenoménem. Od té doby se objevují nové filmové epizody, seriály, videohry, knihy a hračky. Ale i přes svou obrovskou popularitu, Star Wars nebyly vždy bez kontroverzí a teorií.

Jednou z největších kontroverzí ve Star Wars bylo zavedení midi-chlorianů v prequel trilogii. Tyto mikroskopické bytosti v krvi Jediů se spojují s jejich schopností ovládat Sílu. Tato nová informace zpochybnila původní myšlenku, že Síla je mystická a dostupná každému, kdo má dostatek víry a disciplíny. Někteří fanoušci to považovali za pokus převést mystický koncept Síly na konkrétní biologický atribut.

Co se týče teorií, jednou z nejznámějších je “Darth Jar Jar” teorie, která tvrdí, že Jar Jar Binks, komická postava z prequel trilogie, je skutečně Sith lord. Tato teorie zahrnuje důkazy z filmů, jako jsou jeho neobvyklé fyzické schopnosti, jeho přítomnost při klíčových událostech a některá jeho rozhodnutí, která vedou k nástupu Impéria. I když je tato teorie většinou považována za šprým, získala velkou popularitu mezi fanoušky.

Zboží na s tématikou STAR WARS můžete zakoupit zde

Další kontroverze se točí kolem násilí a temného děje v některých dílech. Kritici a diváci argumentují, že tyto elementy jsou v rozporu s původním zaměřením Star Wars na mladší publikum.

V neposlední řadě, rozhodnutí Disneye v roce 2014, že všechny Star Wars knihy, komiksy a videohry vydané před tímto datem nejsou považovány za kánon, vyvolalo mezi fanoušky bouři. Tento krok byl učiněn, aby se umožnilo vytvoření nových příběhů pro nové filmy a televizní seriály bez omezování se původními dějovými liniemi. Pro mnoho fanoušků však tyto příběhy byly důležitou součástí Star Wars univerza a jejich vyřazení z oficiálního kánonu bylo bráno jako nepřijatelné.

Ať už jste fanoušek nebo kritik Star Wars, není pochyb o tom, že tato sága pokračuje v generování emocí, diskusí a teorií. A to je jeden z důvodů, proč Star Wars zůstávají tak populární po celá desetiletí.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Trollí kříž: Fascinující amulet s kořeny v severské kultuře

Trollí kříž má své kořeny v severské kultuře a byl považován za ochranný talisman. Tento unikátní amulet vyniká svým specifickým tvarem a symbolikou. Dnes je oblíbeným symbolem pro ty, kdo se zajímají o severskou mytologii, nebo se identifikují s pagánskými a wicca náboženskými tradicemi.

Turínské plátno: Od obrazu Ježíše k vědeckým otázkám

Turínské plátno: Záhadný artefakt s vyobrazením muže zanechává otázky týkající se jeho původu a pravosti. Objevte historii této relikvie a přečtěte si o výsledcích vědeckých studií, které nahlížejí do jeho tajemství.

Nikola Tesla: Tajemný vizionář, jehož práce změnila svět

Nikola Tesla - geniální vynálezce elektromagnetismu, tvůrce střídavého proudu a bezdrátové telegrafie. Jeho práce změnila svět a jeho vizionářské myšlenky inspirovaly generace.

Kombucha: Kvašený čaj s mnoha zdravotními výhodami

Kombucha je kvašený čaj, který má mnoho zdravotních výhod, jako posílení imunity a trávení. Má skvělou chuť a může být alternativou k nezdravým nápojům.