Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Nejtajemnější teorie Ericha von Dänikena: Život před námi

Erich von Däniken, slavný a do jisté míry kontroverzní švýcarský spisovatel, je známý především díky svým teoriím o mimozemšťanech a jejich úloze v lidské historii. K těm nejtajemnějším patří jeho názor, že život, tak jak ho známe dnes, nebyl tím prvním, který se vyskytoval na Zemi. Däniken věří, že před námi byla naše planeta domovem jiných, dosud neznámých civilizací.

Tato teorie je založena na několika hypotézách, které Däniken představuje ve svých knihách, hlavně v knize “Vzpomínky na budoucnost” a “Zpět ke hvězdám”. Podle jeho názoru naše planeta za posledních pět miliard let hostila několik mimozemských civilizací, které zde zanechaly své stopy. Těmi mohou být například podivuhodné megastavby v podobě Egyptských pyramid nebo Stonehenge, které byly podle Dänikena postaveny pokročilou technologií mimozemšťanů.

Co se týká samotného života na Zemi, Däniken představuje teorii, podle které byly původní živé formy zničeny velkými katastrofami, jako jsou dopady meteoritů nebo jaderné války. Následně byl život na Zemi znovu ‘vysazen’ mimozemšťany. Ti jsou Dänikenem označováni jako naši ‘starší bratři’ a jedná se o zástupce vysoce pokročilých civilizací schopných mezihvězdného cestování.

Jedna z nejzajímavějších částí této teorie je myšlenka, že lidská rasa je výsledkem genetické manipulace těchto ‘starších bratrů’. Däniken tvrdí, že první lidé byli vytvořeni křížením jejich genů s geny původních primátů Země. Tímto způsobem byla vytvořena inteligentní bytost schopná se vyvíjet a učit, a kterou dnes známe jako Homo Sapiens.

Erich von Däniken svými teoriemi vzbudil mnoho kontroverzí a kritiky. Mnoho vědců jeho myšlenky odmítá jako nevědecké a nepodložené důkazy. Přesto jeho knihy našly mnoho příznivců a inspirovaly celou řadu teorií o mimozemšťanech a jejich vlivu na naši historii. Bez ohledu na to, zda souhlasíme s jeho názory nebo ne, jedno je jisté – Däniken se nebojí přemýšlet mimo zaběhnuté konvence a jeho teorie nás nutí se zamýšlet nad tím, co víme o naší minulosti a o životě v celém vesmíru.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Kdo je Olgoj Chorchoj

Vypadá jako kus tlustého střeva z dobytka. Někdy nemá hlavu, oči ani nos. Neplazí se, ale krouživým pohybem se sune vpřed. To jsou výrazné...

Velhartický hřbitov: Tajemné místo plné záhad a strachu

Velhartický hřbitov: Záhadné události a temné síly, které ovládají toto mystické místo. Přijďte se podívat na tajemství, která zde čekají na odhalení.

Průvodce rasami Středozemě: Od elfů po hobity

V úchvatném světě J.R.R. Tolkiena objevujeme nesčetné rasy a druhy bytostí. Tento průvodce vám představí hlavní rasy Středozemě, od elfů až po obyvatele rovněž oblíbené rasy hobitů.

Mimozemšťany z Marsu postihla katastrofa

Snad největší záhadu naší sluneční soustavy v sobě skrývá planeta Mars. Už v roce 1877 vznikla legenda o zelených mužíčcích, kteří sousední rudou planetu...