Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Maják Flannan Isles: Příběh o záhadném zmizení strážců

Flannan Isles je skupina malých, neobydlených ostrovů ležících západně od Skotska. Jejich největší ostrov, Eilean Mòr, je domovem majáku, který se stal svědkem jednoho z nejzáhadnějších příběhů v historii námořnictví. V roce 1900 zmizeli tři strážci majáku bez jakéhokoliv stopy a příběh o jejich záhadném zmizení se stal předmětem mnoha spekulací a teorií.

Tento maják byl postaven v roce 1899 a jeho úkolem bylo chránit námořníky před nebezpečnými útesy Flannan Isles. Maják byl obsazen třemi strážci – Jamesem Ducatem, Thomasem Marshallerm a Donaldem McArthurem. Tito tři muži měli za úkol udržovat maják v provozu a zajišťovat, aby jeho světlo bylo viditelné pro všechny námořníky v okolí.

Dne 15. prosince 1900 se však stalo něco nevysvětlitelného. Paroplav SS Hesperus, který byl poslán na ostrov s dalším zásobováním, nenašel na ostrově žádnou stopu po strážcích. Dveře do majáku byly otevřené, dva z tří plášťů chyběly a stůl v kuchyni byl připraven pro večeři, ale jídlo nebylo dotčeno.

Hlášení kapitána SS Hesperus popisovalo scénu jako zcela záhadnou. Na ostrově nebylo žádné stopy po strážcích. Maják byl v perfektním stavu a všechna jeho zařízení fungovala správně. Co se stalo s těmito třemi muži, zůstává dodnes nezodpovězenou otázkou.

Různé teorie se snažily vysvětlit toto záhadné zmizení. Někteří lidé spekulovali, že muži mohli být uneseni cizími bytostmi, zatímco jiní zmiňovali možnost, že byli oběťmi zločinu. Vědci a historici se však všeobecně shodují na tom, že pravděpodobnější vysvětlení by mohlo spočívat v silných bouřích a extrémním počasí, které v té oblasti často převládalo.

Ať už je pravda jakákoliv, příběh o zmizení strážců majáku Flannan Isles zůstává jednou z největších námořních záhad 20. století. Tento příběh vyvolal řadu pověstí a inspiroval mnoho autorů a filmařů k vytvoření děl, která tento tajemný incident zkoumají. Ačkoli již uplynulo více než sto let od této události, záhada majáku Flannan Isles zůstává nevysvětlená a nadále fascinuje všechny, kdo se dozvědí o tomto příběhu.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Kdo jsou Zombie?

Zombie jsou fiktivní stvoření, která mají původ v haitské kultuře a postupně se staly ikonickou součástí kultury populární. Známe je především z filmů, televizních seriálů a videoher. Představují oživlé mrtvé, kteří mohou být rychlí, agresivní a nebezpeční.

Gondorský strom: Symbol naděje a obnovy z Pána prstenů

Gondorský strom, symbol krásy, síly a naděje pro národ Gondoru v knižní a filmové sérii Pán prstenů. Vysazen králem jako přátelství mezi lidmi a elfy. Poškozován, spálen a obnoven jako znak obnovy.

Hlubší význam symboliky v Avatarovi

Film Avatar z roku 2009 je mistrovským dílem nejen po stránce technologického pokroku, ale i díky své hloubce. Obsahuje řadu silných symbolů, jako je strom života představující propojenost všeho živého, bioluminiscenční světlo symbolizující duchovní energii, nebo avatar jako zosobnění transformace a adaptace. Všechny tyto symboly nám nabízejí hlubší pohled na naši vlastní existenci.

Údolí, které nahání hrůzu

Na naší planetě existují místa, která jakoby si pamatovala události, jež se v nich odehrály. Na některých hradech či zámcích se tak ozývají hlasy,...