Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Hvězdy Star Wars: Co dělají herci dnes?

Série Star Wars (Hvězdné války) patří mezi nejikoničtější filmové ságy všech dob. Od svého zahájení v roce 1977 si získala miliony fanoušků po celém světě a stále pokračuje v produkování nových filmů, televizních seriálů a animovaných sérií. Přestože jsou všechny tyto projekty velmi oblíbené, nejznámější zůstávají původní filmy, které představily některé z nejvýznamnějších postav v historii kinematografie. Co ale dělají herci, kteří tyto postavy ztvárnili, dnes? Pojďme se na to podívat.

Mark Hamill (Luke Skywalker) – Mark Hamill, který ztvárnil Luka Skywalkera, je stále velmi aktivní v oblasti herectví. Jeho nejznámější roli po Lukovi Skywalkerovi je asi Joker v animované sérii Batman. Hamill se také vrátil k roli Luka Skywalkera v nové trilogii Star Wars a objevil se v televizním seriálu The Mandalorian.

Harrison Ford (Han Solo) – Harrison Ford, který se proslavil rolí Hana Sola, pokračuje ve své úspěšné herecké kariéře. Kromě toho, že se vrátil k roli Hana v The Force Awakens, hrál také v dalších velkých blockbusterech jako Indiana Jones a Blade Runner 2049.

Zboží na s tématikou STAR WARS můžete zakoupit zde

Carrie Fisher (Leia Organa) – Carrie Fisher, která ztvárnila princeznu Leiu, bohužel v roce 2016 tragicky zemřela. Přesto se její postava objevila i v posledních filmech Star Wars díky technologii CGI a nepoužitým záběrům z předchozích filmů. Fisher byla také úspěšnou spisovatelkou a scénáristkou.

Billy Dee Williams (Lando Calrissian) – Billy Dee Williams, známý jako Lando Calrissian, je stále aktivní v herecké kariéře. Kromě vystoupení v nejnovějších filmech Star Wars se objevil také v mnoha dalších filmech a televizních seriálech.

Anthony Daniels (C-3PO) – Anthony Daniels, který ztvárnil droida C-3PO, je jediným hercem, který se objevil ve všech devíti hlavních filmech Star Wars. Daniels pokračuje ve své kariéře herce, spisovatele a producenta.

Peter Mayhew (Chewbacca) – Peter Mayhew, který ztvárnil Chewbaccu, zemřel v roce 2019. Jeho roli v novějších filmech Star Wars převzal Joonas Suotamo.

Ačkoli všichni tito herci jsou nejznámější pro své role ve Star Wars, všichni jsou talentovaní umělci, kteří pokračují (nebo pokračovali) v rozvoji svých kariér. Ať už jsou na filmovém plátně nebo mimo něj, jejich příspěvky k filmu a televizi jsou neocenitelné.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Jaké by to bylo být profesorem v Bradavické škole kouzel a čar?

Představte si, že jste profesorem v Bradavické škole kouzel a čar. Máte přístup k nespočetnému množství knih a kouzelnických artefaktů, učíte mladé kouzelníky a čarodějky a jste součástí prestižních řad učitelů. Tato role s sebou přináší také výzvy, neboť svět magie je plný nebezpečí. Vaše mise? Vzdělávat, inspirovat a chránit své studenty.

Duchové a nevysvětlitelné jevy: Paranormální zážitky v českých hradech a zámcích

Navštívit historické hrady a zámky může být více než jen cestou do minulosti. Některé z nich jsou známé svými děsivými příběhy a paranormálními jevy. Nevysvětlitelné zvuky, stíny a dokonce i fyzické doteky jsou často spojovány s hradem Houska, zámkem Český Šternberk nebo hradem Pernštejn.

Magie ztracená v překladu: Porovnání knih a filmů Harry Potter

Článek porovnává knižní a filmovou sérii Harry Potter a analyzuje, co se ztratilo při překladu z knih na film. Zmiňuje se o rozdílech v charakterovém rozvoji, vynechání dějových linií a komplexnosti kouzelnického světa.

Významnými ulicemi Staré Prahy: Příběhy a tajemství

Praha je město plné historie, tajemství a příběhů. Ve Staré Praze, srdci českého hlavního města, najdeme řadu významných ulic, které jsou svědky času a historie. Každá z nich má svá vlastní tajemství a příběhy, které jsou předávány z generace na generaci.