Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Do hotelu chodí duchové

Rudník je nevelká obec v podhůří Krkonoš. Od sousedních vesnic se na první pohled ničím zvláštním neliší. Blízkému okolí dominuje malebný kostelík. Pod ním se pak nachází vkusně zařízený hotel. A právě tady se prý nejeden návštěvník setkal s podivnou záhadou. Koncem roku 2000 navštívil hotel v Rudníku pan Mirek s manželkou. Do těchto končin je přilákalo malebné prostředí a zasněžené hory. Hoteloví hosté se tu cítili dobře. Když ale první den krátce před půlnocí ulehli, ozývaly se všude kolem nich hlasy. Manželé se zprvu domnívali, že hluk pochází z některého z okolních pokojů. Hovor však přicházel zblízka, jako by nějaké bytosti stály přímo u postele. Jenže řeč, kterou mluvily, nedokázali manželé identifikovat.

Druhý den pan Mirek zjistil, že v sousedních pokojích tu noc nikdo nespal. Na chodbě prý také nikdo nebyl. Událost se opakovala i v dalších dnech. Odkud tedy přicházely ony zvláštní hlasy? Že by to byla pouhá fantazie? Příběh má ještě jednu kapitolu.

Paní Marie je zdejší rodačka. Dnes si užívá důchodu. V létě roku 2000 byla prý svědkem podivuhodné události. Jedné noci se probudila asi ve dvě hodiny ráno. A pak ne a ne usnout. Když začalo svítat, vstala a šla se projít. Všude vládl naprostý klid, jen v korunách stromů cvrlikali ptáci. Když došla před hotel, spatřila, jak z něho vycházejí dvě bytosti, muž se ženou. Dokonce prý zaslechla jejich rozhovor. Mluvili německy. Dvojice si to namířila přímo ke hřbitovu. To stařence přišlo velmi divné. Hoteloví hosté většinou nasednou do auta a někam odjedou. Podivnou dvojici tedy sledovala. Když Němci zašli za bránu hřbitova, začali být čím dál víc průhlední, až se najednou rozplynuli.

Zdá se, že oba příběhy mají společného jmenovatele. Jak tyto události dokazují, mezi hotelovými hosty se tu a tam najdou i duchové. Všechno bude možná souviset tak trochu s historií. V blízkosti hotelu se nachází již zmíněný hřbitov. Na náhrobních kamenech tu spatříte hlavně německá jména. A není divu. Vždyť Rudník je jednou z mnoha obcí, kterou obývala řada sudetských Němců. Místo posledního odpočinku je stále aktivní. I dnes se tu totiž pohřbívá.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Zajímavosti z natáčení filmu Avatar

Film Avatar od režiséra Jamese Camerona znamenal významný milník v oblasti filmového průmyslu díky inovativním technologickým a vizuálním prvkům. Objevte snámi zajímavá fakta a zákulisní příběhy z natáčení tohoto revolučního filmu, který ovlivnil moderní kinematografii.

Deset nevyřešených záhad ze série Harry Potter, které stále poutají fanoušky

Série knih o Harrym Potterovi od J.K. Rowlingové láká fanoušky po celém světě nejen svými dobrodružstvími, ale také řadou nerozřešených záhad. Představujeme deset otázek, které autorka dosud nevyřešila a které lákají k vysvětlení.

Pokémoni: Unikátní fiktivní tvorové se schopnostmi a typy, kteří oslovují fanoušky po celém světě.

Pokémoni jsou fiktivní tvorové s unikátními schopnostmi a typy, kteří žijí vedle lidí v Pokemon světě. Sbírejte, trénujte a bojujte s nimi ve hře, televizi, filmech a dalších médiích.

Kančendženga: Hora, kde bydlí bohové a vichřicemi trestají neuctivce

Hory, kde bydlí bohové! Kančendženga, neohrožený strážce Himálaje, vzbuzuje úctu i hrůzu. Lámové varují před jeho hněvem, kdy vichřicemi trestá každého, kdo neprojeví úctu tomuto posvátnému vrcholu.