hrbitov duchove
Duchové

Do hotelu chodí duchové

Rudník je nevelká obec v podhůří Krkonoš. Od sousedních vesnic se na první pohled ničím zvláštním neliší. Blízkému okolí dominuje malebný kostelík. Pod ním se pak nachází vkusně zařízený hotel. A právě tady se prý nejeden návštěvník setkal s podivnou záhadou. Koncem roku 2000 navštívil hotel v Rudníku pan Mirek s manželkou. Do těchto končin je přilákalo malebné prostředí a zasněžené hory. Hoteloví hosté se tu cítili dobře. Když ale první den krátce před půlnocí ulehli, ozývaly se všude kolem nich hlasy. Manželé se zprvu domnívali, že hluk pochází z některého z okolních pokojů. Hovor však přicházel zblízka, jako by nějaké bytosti stály přímo u postele. Jenže řeč, kterou mluvily, nedokázali manželé identifikovat.

Druhý den pan Mirek zjistil, že v sousedních pokojích tu noc nikdo nespal. Na chodbě prý také nikdo nebyl. Událost se opakovala i v dalších dnech. Odkud tedy přicházely ony zvláštní hlasy? Že by to byla pouhá fantazie? Příběh má ještě jednu kapitolu.Paní Marie je zdejší rodačka. Dnes si užívá důchodu. V létě roku 2000 byla prý svědkem podivuhodné události. Jedné noci se probudila asi ve dvě hodiny ráno. A pak ne a ne usnout. Když začalo svítat, vstala a šla se projít. Všude vládl naprostý klid, jen v korunách stromů cvrlikali ptáci. Když došla před hotel, spatřila, jak z něho vycházejí dvě bytosti, muž se ženou. Dokonce prý zaslechla jejich rozhovor. Mluvili německy. Dvojice si to namířila přímo ke hřbitovu. To stařence přišlo velmi divné. Hoteloví hosté většinou nasednou do auta a někam odjedou. Podivnou dvojici tedy sledovala. Když Němci zašli za bránu hřbitova, začali být čím dál víc průhlední, až se najednou rozplynuli.

Zdá se, že oba příběhy mají společného jmenovatele. Jak tyto události dokazují, mezi hotelovými hosty se tu a tam najdou i duchové. Všechno bude možná souviset tak trochu s historií. V blízkosti hotelu se nachází již zmíněný hřbitov. Na náhrobních kamenech tu spatříte hlavně německá jména. A není divu. Vždyť Rudník je jednou z mnoha obcí, kterou obývala řada sudetských Němců. Místo posledního odpočinku je stále aktivní. I dnes se tu totiž pohřbívá.