Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Deset nevyřešených záhad ze série Harry Potter, které stále poutají fanoušky

Harry Potter – série knih J.K. Rowlingové oslovila miliony fanoušků po celém světě. Zároveň však vzbudila množství otázek a hádanek, které autorka dosud nevysvětlila. Představujeme vám deset největších záhad z Harry Pottera, které stále čekají na své vyřešení.

1. Čí je Rychlíková hůlka?
I když Harry zdědil hůlku po svém otci Jamesi, není zcela jasně vysvětleno, jak se k ní James dostal. Rowlingová nikdy nezmínila, kdo byl jejím původním vlastníkem, což je jednou z největších záhad série.

2. Proč nemůže Harry Potter vidět thestraly před Cedrickovou smrtí?
Harry byl přítomen při úmrtí svých rodičů, takže by měl být schopen vidět thestraly (zvláštní tvorové, které vidí pouze pro ti, kdo jsou svědky smrti). Přesto je poprvé spatřil až po Cedrickově smrti. Proč?

3. Co se stalo s ostatními dětmi z Harryho třídy?
V prvním díle je zmíněno, že Harry je jedním ze čtyřiceti žáků, kteří začínají studovat na Bradavické škole čar a kouzel. Ale v dalších knihách se objevuje pouze zlomek těchto studentů.

4. Proč Harry nedostal dopis od Hermiony v průběhu léta?
Hermiona byla vždy velmi opatrná a pečlivá, takže je zvláštní, že by na Harryho v průběhu léta zapomněla.

5. Jaký je vztah mezi Lily a Petunií?
V knihách je naznačeno, že mezi sestrami byl určitý druh napětí, ale nikdy není plně vysvětleno, co jej způsobilo.

6. Kdo opravoval hrad po bitvě o Bradavice?
Po bitvě o Bradavice byl hrad téměř zničen. Ale v epilogu je zmíněno, že se Harry vrátil do Bradavic, aby ukázal své děti. Kdo hrad opravil?

Zboží na s tématikou HARRY POTTER zakoupíte zde

7. Které bradavické koleje byl Wormtail součástí?
Petr Pettigrew, známý také jako Wormtail, je jednou z nejvíce záhadných postav v celé sérii. Nikde není jasně uvedeno, do jaké koleje byl zařazen.

8. Proč Harry neuviděl své rodiče v Zrcadle z Erisedu jako duchy?
Zrcadlo z Erisedu ukazuje to, po čem člověk nejvíce touží. Harry viděl své rodiče živé a zdravé, ale proč je neuviděl jako duchy, když víme, že duchové v Harryho světě existují?

9. Jak se mohla Lily stát Pánem smrti, když nikdy nikoho nezabila?
Podle pravidel série by měl být Pánem smrti ten, kdo zabil původního majitele Elderovy hůlky. Ale Lily nikdy nikoho nezabila.

10. Proč Voldemort nemohl zabít Harryho rodiče?
Voldemort je považován za nejmocnějšího čaroděje všech dob. Tak proč nemohl zabít Harryho rodiče, když byli bezbranní?

Tyto a další otázky zůstávají nerozřešeny a dávají fanouškům mnoho příležitostí k teoriím a debatám.

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Brumbálovo tajemství: Odhalení záhad nejvýznamnějšího kouzelníka světa Harryho Pottera

Albus Brumbál, nejvýznamnější kouzelník ze světa Harryho Pottera, je obklopen řadou tajemství. Jaká jsou a jak ovlivnila jeho život i příběh mladého kouzelníka, se dočtete v tomto článku.

Glum: Komplexní analýza charakteru

Glum je jednou z nejvýznamnějších postav v Tolkienově fantasy literatuře. Jeho komplexní charakter umožňuje čtenářům se ztotožnit s jeho vývojem. Je to skřet, jehož neustálý vnitřní boj mezi dobrem a zlem je fascinující a nezapomenutelný.

Ostrov panenek v Mexiku: Záhadná a děsivá turistická atrakce plná visících panenek!

Isla de las Muñecas neboli Ostrov panenek je záhadnou a děsivou turistickou atrakcí v Mexiku, která je plná stovek visících panenek. Legenda praví, že tyto panenky zavěsil farmář, aby uklidnil ducha utopené dívky, což z návštěvy ostrova dělá velmi strašidelný zážitek.

Gandalf versus Saruman: Protichůdné cesty kouzelnictví

Článek se věnuje analýze dvou protikladných přístupů k magii a moci, které představují ikonické postavy Gandalf a Saruman z Pána Prstenů. Ukážeme vám, jak tyto postavy symbolizují cestu pokory a služby, respektive cestu ambicí a korupce.