Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img
Home Fantasyobchod Strategické deskové hry Northgard: Země nepoznané

Northgard: Země nepoznané

SKU: 66726
1692 

Bájné příběhy vypráví o neobjevené zemi daleko za rozbouřeným mořem. O zemi úrodné, zemi neobydlené, zemi čekající na dobyvatele. Náčelníci prahnoucí po moci a slávě vyslali nejodvážnější klanové bojovníky, aby právě jejich jménem obsadili tyto panenské břehy... Který klan ovládne záhadné země dalekého Northgardu? Hra Northgard: Země nepoznané vychází ze světa strategické videohry Northgard, odehrávající se v dobách Vikingů a severské mytologie. Northgard je plný dobývání a průzkumu. Každý hráč ovládá vikinský klan, který se snaží dosáhnout vítězství zejména obsazováním a držením nejcennějších území nového neobydleného kontinentu. Hra má přístupná pravidla a herní mechanismy, které umožňují rychlý a dynamický zážitek. V každém roce se hráči střídají na tazích prováděním svých akcí, aby přizpůsobili své strategie tahům soupeřů a nově objeveným uzemím. Pomocí průzkumu, boje, kontroly a rozvoje území získávají slávu (tj. vítězné body). Jednotlivé odpovídající akce se hrají prostřednictvím karet z ruky. Na konci každého roku si hráči vyberou novou kartu, aby si vylepšili svůj balíček, protože jejich klany vyvíjejí nové taktiky a technologie. Dobývání Northgardu vyžaduje důmyslné hospodaření se zdroji - abyste mohli stavět nové budovy, zlepšovat efektivitu svých válečníků, vylepšovat karty v ruce a rozšiřovat území svého klanu. V zimní fázi je toto hospodaření ještě obtížnější, protože musíte krmit válečníky, aby byli zdraví a spokojení. Tempo hry určují hráči a hra obvykle končí po sedmi letech vítězstvím hráče s největší slávou. Může však skončit i dříve, pokud jeden z nich ovládá tři uzavřená území hostící tři velké stavby. V tomto vydání najdete také modul Monstra, který přidává do hry divoká zvířata a bytosti z vikinské mytologie - mají různé efekty a mohou výrazně ovlivnit průběh hry. Chovají se však podle určitých pravidel a jejich konaní, ačkoli je nepříjemné, je možné předvídat a přizpůsobit se mu. Monstra je také možné porazit v boji a získat za ně cennou slávu (vítězné body). Hra obsahuje česká pravidla. Obsah balení: 70 figurek jednotek 9 figurek monster 129 karet 35 desek mapy 56 žetonů staveb 2 soubojové kostky 1 počítadlo let 1 ukazatel roku 75 žetonů zdrojů 65 žetonů slávy 2 žetony klanů 1 žeton prvního hráče 5 karet nápovědy 1 pravidla Odkazy pravidla (pdf, česky)

Northgard: Země nepoznané na imago.cz

zakoupíte na IMAGO.cz (dříve Fantasyobchod.cz)

zbožíNorthgard: Země nepoznané

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Podivná zmizení v Bermudském trojúhelníku

Záhada bermudského trojúhelníku: V hlubinách Atlantiku se skrývá tajemná oblast, která je proslulá tím, že zde pravidelně a téměř beze stopy mizí lodě a letadla. Proč se to děje?

Gandalf versus Saruman: Protichůdné cesty kouzelnictví

Článek se věnuje analýze dvou protikladných přístupů k magii a moci, které představují ikonické postavy Gandalf a Saruman z Pána Prstenů. Ukážeme vám, jak tyto postavy symbolizují cestu pokory a služby, respektive cestu ambicí a korupce.

Krev pili nejen upíři

Rumunská Transylvánie – po vyřčení tohoto slovního spojení mnohým naskakuje husí kůže. Není divu, oblast je totiž považována za pravlast upírů, tajemných bytostí, které...

Snění jako klíč k duši: Jak rozluštit tajemství svých snů.

Sny jsou oknem do budoucnosti a zrcadlem duše, odhalující naše emoce, touhy a obavy. Od biblických příběhů až po moderní psychologii, snění nám pomáhá lépe poznat sebe sama. Naučte se, jak rozumět svým snům bez zbytečných knih nebo seminářů.