Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img

Messina 1347 (česky)

SKU: 66726
1172 

Černá smrt se blíží! V roce 1347 připluly z Krymu na Sicílii janovské galéry, které zakotvily ve starobylém přístavu města Messiny. Ve svých útrobách přivezly krysy. Krysy byly plné blech a blechy přenášely dýmějový mor, jenž později vešel ve známost jako Černá smrt. Během následujících čtyř let pak ve městech po celé Evropě zemřela polovina jejich obyvatel. V deskové hře Messina 1347 (české vydání) se hráči stávají předáky šlechtických rodů s pozemky na messinském venkově. Budou se snažit zachraňovat místní obyvatele před morem, nakažené umisťovat do karantény a zdravé jedince nechají pracovat na svých statcích. Zatímco epidemie bude řádit se stále větší zuřivostí, hráčí zřizují mimo město malé, odděleně žijící komunity, a dalšímu šíření nákazy se snaží zabránit pomocí ohně. Dostanou také možnost moru vzdorovat a navracet zachráněné obyvatele zpátky do města, aby Messinu znovu osídlili. Na konci hry vyhrává ten hráč, který Messině pomohl nejvíce. Hra obsahuje česká pravidla. Obsah balení: 15 žetonů krys 20 disků (5 disků ve čtyřech hráčských barvách) 12 žetonů správců (3 žetony ve čtyřech hráčských barvách) 1 kostička počítadla kol 24 kostek moru 20 žetonů stavebního dřeva 12 kostiček šlechtického archivu (3 kostičky ve čtyřech hráčských barvách) 20 figurek služebníků (5 služebníků ve čtyřech hráčských barvách) 1 bodovací deska 4 desky šlechtického archivu 4 hráčské desky 15 destiček vylepšení karanténních domků 33 destiček dílen 10 destiček vozů 26 mincí ve třech hodnotách (1, 3, 5) 21 žetonů řemeslníků 20 destiček městských částí 6 žetonů velkého ohně 16 žetonů ohně 21 žetonů jeptišek 4 destičky přístavišť 4 destičky kotvišť 9 destiček lodí 20 destiček znovuosídlení (5 destiček ve čtyřech hráčských barvách) 21 žetonů šlechticů 14 destiček pro hru jednoho hráče 1 destička priority 1 ukazatel nákazy 1 sešit pravidel 4 přehledové karty Odkazy pravidla (pdf, česky)

Messina 1347 (česky) na imago.cz

zakoupíte na IMAGO.cz (dříve Fantasyobchod.cz)

zbožíMessina 1347 (česky)

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Černá magie a lidské oběti: Pět nejděsivějších magických rituálů v historii

Magie a zejména rituály přitahují lidstvo už po staletí. Některé z nich jsou ale opravdu děsivé. Podívejte se na přehled pěti nejstrašidelnějších magických rituálů, které zahrnují lidské oběti, kanibalismus a satanismus.

Mitchell-Hedgesova křišťálová lebka a její záhadný původ

Mitchell-Hedgesova křišťálová lebka, známá také jako Lebka zkázy, je jedním z nejzáhadnějších artefaktů spojených s mayskou civilizací. Objevena byla v roce 1927 v Belize a dodnes fascinuje svou detailní zpracovaností a tajemnými legendami. Přestože moderní věda naznačuje její možný novější původ, lebka zůstává symbolem lidské fascinace tajemstvím starověkých kultur.

Deset nejlepších citátů z Harry Pottera, které nás inspirovaly a ukázaly hodnoty přátelství, odvahy a lásky

V tomto článku představujeme deset nejlepších citátů z Harry Pottera, které nás inspirovaly a ukázaly nám sílu přátelství, odvahy a lásky. Tato moudra nám připomínají důležitost našich voleb, hodnoty charakteru, síly vzpomínek a lásky. Díky J.K. Rowlingové za to, že nás naučila těmto životním lekcím prostřednictvím světa Harryho Pottera.

Tajemství vlaku do Bradavic: Původ nápadu na nástupiště 9 3/4

Prozkoumejte tajemství nástupiště 9 3/4 z Harryho Pottera. Co inspirovalo autorku J.K. Rowling ke vzniku tohoto magického místa a jaký je jeho vliv na fanoušky po celém světě?