Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img
Home Fantasyobchod Zálesáctví Křesadlo s dřevěnou rukojetí 10 cm

Křesadlo s dřevěnou rukojetí 10 cm

SKU: 66334
215 

Křesadlo vyrobené z Ferroceria s jasanovou rukojetí dává velké jiskry a vy tak podpálíte troud na 1-2 křesnutí. Délka křesadla: 100 mm, průměr tyčinky: 8 mm. Ferroceriové křesadlo je nástroj, kterým rozděláte oheň pomocí vykřesané jiskry. Princip křesání není nijak složitý. Je založen na tření (křesnutí) škrtadla (ocílky) po tyčince, která vytvoří jiskry, a ty zapálí připravený hořlavý podklad. Pro křesadlo existuje celá řada označení jako firesteel, army křesadlo, survival křesadlo, ale samotný princip rozdělání ohně zůstává neměnný. Většina zkušených cestovatelů má křesadlo stále u sebe a nedá na něj dopustit. Hlavní výhodou je rozdělání ohně bez ohledu na okolní podmínky, nízká hmotnost a malá velikost. Křesadlo se hodí nejen pro nadšence a profesionály, ale i pro začátečníky, kdy s jeho pomocí zapálíte krb, gril nebo ohniště. Křesadlo s rukojetí usnadňuje úchop a neklouže z ruky. Výhody křesadla: survival křesadlo je vyrobené z Ferroceria (slitina Lanthanu, Ceru, Železa a dalších prvků) produkuje jiskry o teplotě až 3000°C vydrží opravdu mnoho křesnutí křesá i po namočení do vody podpálí snadno troud, suchou trávu, březovou kůru, tinder, plynové vařiče a další lze křesat o jakoukoliv ostrou hranu (škrtadlo, hřbet nože, pazourek a v případě, že nemáte nic z toho po ruce, postačí i ostrý kámen)

Křesadlo s dřevěnou rukojetí 10 cm na imago.cz

zakoupíte na IMAGO.cz (dříve Fantasyobchod.cz)

zbožíKřesadlo s dřevěnou rukojetí 10 cm

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Deset nejlepších citátů z Harry Pottera, které nás inspirovaly a ukázaly hodnoty přátelství, odvahy a lásky

V tomto článku představujeme deset nejlepších citátů z Harry Pottera, které nás inspirovaly a ukázaly nám sílu přátelství, odvahy a lásky. Tato moudra nám připomínají důležitost našich voleb, hodnoty charakteru, síly vzpomínek a lásky. Díky J.K. Rowlingové za to, že nás naučila těmto životním lekcím prostřednictvím světa Harryho Pottera.

Turínské plátno: Od obrazu Ježíše k vědeckým otázkám

Turínské plátno: Záhadný artefakt s vyobrazením muže zanechává otázky týkající se jeho původu a pravosti. Objevte historii této relikvie a přečtěte si o výsledcích vědeckých studií, které nahlížejí do jeho tajemství.

Podivná zmizení v Bermudském trojúhelníku

Na naší planetě existuje mnoho míst, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy. Jedním z nich je i oblast, která se rozprostírá na jihovýchod od atlantického...

10 fascinujících faktů o filmové sérii Harry Potter, o kterých možná nevíte

Připravte se na cestu za kulisami filmové série Harry Potter - od autorských práv J.K. Rowling, přes skutečné tetování Garyho Oldmana, až po emotivní poslední scénu hlavních herců. Tento článek odhaluje deset fascinujících faktů, které možná ani největší fanoušci neznají.