Harry Potter
logo STAR WARS
logo pán prstenů
MARWEL
Game of Thrones
dungeons dragons
Zaklínač
warhammer

Články

spot_img
Home Fantasyobchod Strategické deskové hry Cestovatelé Jižního Tigridu

Cestovatelé Jižního Tigridu

SKU: 66481
799 

Ve strategické deskové hře Cestovatelé Jižního Tigridu se vypravíte do vrcholné éry Abbásovského chalífátu, okolo roku 820 n. l. V roli odvážných cestovatelů, kartografů a astronomů se vydáte na pouť do okolí Bagdádu, abyste zmapovali zdejší půdu, vodstvo a nebeskou klenbu. Na cestách nesmíte zanedbat péči o svoji karavanu, pomocníky a vybavení. Především je ale potřeba vést pravidelné a přesné zápisky, abyste je mohli po návratu domů bezpečně uložit do kronik v Domu vědění. Uchvátíte velkého chalífa svými objevy, nebo po bezcílném bloudění podlehnete nemilosrdné poušti? Cílem hry Cestovatelé Jižního Tigridu je nasbírat co největší počet vítězných bodů, které získáváte především za mapování území, vod a nebes. Další jejich zdroj pramení z vylepšení karavany, inspirace a vlivu u tří cechů: vědy, obchodu a badatelů. Jakmile učiníte nějaký objev, musíte jej co nejdříve zaznamenat do svého zápisníku. Konec hry totiž nastane ve chvíli, kdy některý hráč dojde až na konec stupnice zápisků. Hra obsahuje zajímavou směs herních mechanik: pokládání dílků, trh, modulární herní plán, tvoření sad, převaha na plánu, práce s kostkami, používání kostek jako dělníků a otevřený draft. Cestovatelé Jižního Tigridu vychází ve sběratelské krabici 295 x 295 x 69 mm s plastovým insertem. Hra obsahuje česká pravidla. Obsah balení: 3 oboustranné sekce herního plánu 4 oboustranné desky hráčů 36 karet měšťanů 10 destiček zápisků 48 mincí 48 proviantů 20 kostek (5 v každé barvě) 60 žetonů vlivu (15 v každé barvě) 62 destiček vylepšení 4 ukazatele (1 v každé barvě) 12 pomocníků (4 v každé barvě) 36 karet nebes 36 karet území 16 karet inspirace 36 karet vody 6 karet intrik (pro sólovou hru) 1 česká pravidla Odkazy video (jazykově nezávislé) pravidla (pdf, česky)

Cestovatelé Jižního Tigridu na imago.cz

zakoupíte na IMAGO.cz (dříve Fantasyobchod.cz)

zbožíCestovatelé Jižního Tigridu

spot_img

Tipy z nákupní galerie

Zboží z filmů a seriálů: Harry Potter, Zaklínač, Hra o trůny, Pán prstenů, Marvel, Hvězdné války, Assassins Creed, World of Warcraft

spot_img

Nejnovější články - magazín ze světa záhad, tajemna a fantasy ...

Hlubší význam symboliky v Avatarovi

Film Avatar z roku 2009 je mistrovským dílem nejen po stránce technologického pokroku, ale i díky své hloubce. Obsahuje řadu silných symbolů, jako je strom života představující propojenost všeho živého, bioluminiscenční světlo symbolizující duchovní energii, nebo avatar jako zosobnění transformace a adaptace. Všechny tyto symboly nám nabízejí hlubší pohled na naši vlastní existenci.

Duchové a nevysvětlitelné jevy: Paranormální zážitky v českých hradech a zámcích

Navštívit historické hrady a zámky může být více než jen cestou do minulosti. Některé z nich jsou známé svými děsivými příběhy a paranormálními jevy. Nevysvětlitelné zvuky, stíny a dokonce i fyzické doteky jsou často spojovány s hradem Houska, zámkem Český Šternberk nebo hradem Pernštejn.

Kdo jsou Zombie?

Zombie jsou fiktivní stvoření, která mají původ v haitské kultuře a postupně se staly ikonickou součástí kultury populární. Známe je především z filmů, televizních seriálů a videoher. Představují oživlé mrtvé, kteří mohou být rychlí, agresivní a nebezpeční.

Gandalf versus Saruman: Protichůdné cesty kouzelnictví

Článek se věnuje analýze dvou protikladných přístupů k magii a moci, které představují ikonické postavy Gandalf a Saruman z Pána Prstenů. Ukážeme vám, jak tyto postavy symbolizují cestu pokory a služby, respektive cestu ambicí a korupce.